Collegium Gedanense - Liceum Niepubliczne Sopot
Gdańsk
ul. Sztormowa 9 tel. 58 559-00-66

Liceum Niepubliczne - Gdańsk, Sopot

Prywatne Liceum Ogólnokształcące "Collegium Gedanense" powstało w 1992 roku. Jestesmy nowoczesną szkołą uwzględniającą najnowsze tendencje edukacyjne.

Najbardziej wartościowa wiedza to ta, która pozwoli młodzieży radzić sobie z bieżącymi problemami i przygotuje ją do pokonania trudności , jakie napotka w życiu dorosłym.

System nauczania w naszej szkole opiera się na dwóch filarach: na rozwoju emocjonalnym i intelektualnym ucznia.

Dotychczasowa szkoła skoncetrowana była na zdolnościach  intelektualnych. W większości przypadków nie przykładała wagi do wpłwu emocji na ludzkie działanie. Programy szkolne przeładowane są treściami nieprzystającymi do współczesnego świata a potrzeby emocjonalne są często niezauważane bądż marginalizowane przez nauczycieli. W przypadku niepowodzeń szkolnych trudno znaleść pomoc lub wsparcie. Porażki niweczą próby skupienia się czymś innym, a przez to obniżają sprawność intelektualną. Zniechęcenie, lęk, depresja, brak motywacji, niska samoocena, wyniki wyraźnie niższe od możliwości intelektulanych - to efekt niesprawanego systemu edukacyjnego, nastawionego na osiaganie wyników testowych. "Wyścig szczurów" w efekcie końcowym prowadzi do wypalenia i generowania poważnych chorób.

Nasza szkoła koncentruje się na połączeniu umysłu i serca. Zdolności emocjonalne decydują o sposobie postępowania wobec samego siebie i innych. Ludzie o wysokim poziomie inteligencji emocjonalnej mają pozytywny i serdeczny stosunek do otoczenia, dobrze radzą sobie ze stresem, łatwo i szybko nawiązują kontakty międzyludzkie. Inteligencja emocjonalna to samokontrola, umiejętność panowania nad emocjami, zapał, wytrwałość w dążeniu do celu, zdolność motywacji i radzenia sobie z porażkami.

Niezbędnym elementem do wypełnienia tej misji jest zapewnienie odpowiednich warunków: sympatyczna atmosfera,panująca w małym, kameralnym liceum, stwarza mozliwości dobrego kontaktu z młodzieżą. Nauczyciele - dzięki nowej filozofii podejścia - mają możliwości pełnego poznania swoich uczniów, ich problemów i trudności, a przede wszystkim aspiracji, możliwości, talentów.

Nasze najnowsze propozycje edukacyjne to powołanie klas o profilu :

• filmowo-aktorskim w ramach nowatorskiego projektu przygotowanego we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową
  • architektonicznym opartym na sprawdzonych rozwiązaniach przygotowanych przez pracowników Politechniki i Akademii Sztuk Pięknych
  • politechnicznym bazującym na solidnym przygotowaniu z przedmiotów ścisłych i adresownym dla przyszłych studentów Politechniki i Uniwersytetu
  • akademickim przygotowanym we współpracy ze środowiskami akademickimi Trójmiasta
  • jeździeckim  adresowanym dla osób pragnących połączyć swoje sportowe i rekreacyjne pasje z nauką

Szczegóły propozycji znajdują się w zakładce rekrutacjawww.cg.gda.pl/rekrutacja.html